بلاگ

مهدکودک مناسب

فروش تجهیزات مهدکودک

اغلب مهدکودک ها، کودکانی از همه طیف های سنی را در بر می گیرند گرچه تعداد روز افزونی نیز تنها به کودکان بالای دو سال خدمات (مهدکودک مناسب) ارائه می کنند. حال این موضوع که چقدر امکان مراقبت و نگهداری از کودکان با نیازهای مختلف در این مراکز به طور جمعی وجود دارد خود مسئله ای قابل طرح است.

مکان و فضا

واضح است که فضای این محیط آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار است یک مهدکودک، باید فضای مناسبی برای بازی، حرکت و فعالیت های گوناگون داشته باشد. محیط های کوچک و تنگ که امکان حرکت آزادانه و جست و خیز که لازمه رشد کودک در این سنین است را محدود می کنند، فضای مناسبی برای رشد کودکان نیستند.
ازدحام جمعیت در این مراکز نیز بر نحوه تخصیص بهینه فضا تاثیرگذار است. پر واضح است که محیط های کوچک، باید کودکان کمتری را در خود جای دهند و محیط های بزرگتر می توانند کودکان بیشتری را در بر بگیرند.
بهترین گزینه برای مهدکودکها یک فضای جدا شده برای فعالیت های مختلف است به طوریکه قسمت غذا خوری، زمین بازی، اتاق آموزش و محلی برای خواب و استراحت کودکان و اتاقی برای مربیان از یکدیگر جدا شده باشد و هر محل به فعالیت خاصی اختصاص پیدا کرده باشد.
همچنین محل نگهداری نوزادان و شیرخواران از کودکان بزرگتر جدا شده باشد. مهدکودک مناسب
این مسئله نه تنها از نظر مدیریت بهینه منابع به مدیران موسسه کمک می کند بلکه نقش بسیار مهمی در تامین امنیت جانی شیرخواران دارد که به اقتضای سن خود نیازهای ویژه ای دارند و باید در محیط امنی نگهداری شوند.
مربیان
مربیان مهدکودک ها مهم ترین نقش و مسئولیت را در قبال تامین امنیت کودکان و نیز پرورش شناختی، عاطفی و اجتماعی آنان دارند. متاسفانه هیچ دستورالعملی برای استخدام مربیان و کادر آموزشی مجرب و مناسب در قانون وجود ندارد و به خدمت گرفتن کادر آموزشی، سلیقه ای و مبتنی بر معیارها و امکانات مالی و آموزشی هر مهدکودکی است.
اغلب مربیان در اکثر مراکز نگهداری از کودکان، آموزش ویژه ای در زمینه مراقبت و تعلیم و تربیت اطفال ندیده اند و صرفا از طریق پر کردن فرم های استخدام و یا معرفی شدن توسط آشنایان به کار گماشته می شوند. مهدکودک مناسب
در حالیکه پر واضح است مربیان مهدکودک ها باید در زمینه روان شناسی رشد کودک، بهداشت و سلامت جسمی و روانی کودکان و نیز متد آموزشی به روز و مناسب، آموزش دیده باشند.
مربیان باید اقتضائات عاطفی، فکری و جسمی رشد کودکان را بشناسند و بتوانند نسبت به درک و نیاز کودکان، عکس العمل نشان دهند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “1”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *